Adana Sohbet Odalar...

Sohbet Odaları 1 Aralık 2020, Salı 0 2929

Adana Sohbet Odaları

Merhaba Arkadaşlar bu makalemizde sizlere Adana ve Adana Sohbet Odaları ndan bahsedeceğiz. Umarım makalemizi büyük bir keyifle okursunuz ve bilgi sahibi olursunuz.

Adana Sohbet Odalari
Adana Sohbet Odaları

Türkiyenin altıncı en kalabalık şehri Adana 2.237.940 kişilik bir nüfusa sahiptir. İlimizin yüzölçümü 1.945 km² dir.

Coğrafi Konumu ve Yeryüzü Şekilleri

İlimiz Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Kuzey bölgesinde Kayseri, Doğu bölgesinde Kahramanmaraş ve Gaziantep, Niğde ve İçel, Güneydoğu bölgesinde ise Hatay bulunmaktadır. 17 ilçesi, 46 belediyesi ve 550 köyü bulunmaktadır.

Adana Ücretsiz Sohbet in Kuzeybatı, Kuzey ve Kuzeydoğu bölgeleri Ortatoros sistemine dahil olmaktadır. İlin doğu bölgesinde Amanos ve Orta Toros Dağları bulunmaktadır. Bu dağlar batıdan başlayarak Bolkar, Aladağlar ve Tahtalı Dağlarıdır.

Tarihi ve Turistik Yerleri

Adana Kaliteli Sohbet gezilecek belli başlı yerleri arasında Adana Kalesi, Anavarza Kalesi ve Antik Kenti, Adana Atatürk Evi Müzesi, Misis Antik Kenti ve Mozaik Müzesi, Yılan Kale, Adana Ulu Camii, Adana Etnografya Müzesi, Büyük Saat, Adana Arkeoloji Müzesi dir.

Adana Kalesi

Konum olarak Seyhan Irmağı ve Taşköprünün batı kıyısında höyüğün üzerinde bulunmaktadır. Yontma taştan yapılmış olan kale Abbasi halifesi Harün’ü Reşit tarafından 781 yılında yaptırılmıştır. Kaleden günümüze birkaç kalıntı kalmıştır ve bunların arasında Geç Roma dönemine ait kalıntılar bulunmaktadır.

Anavarza Kalesi ve Antik Kenti

Seviyeli Sohbet ilimizde bulunan bir diğer tarihi eser ise Anazavarza Kalesi ve Antik Kentidir. Kozan ilçesine 22 km uzaklıkta bulunan kale M.Ö. 9 Asırda Asurlular tarafından inşaaedilmiştir. Bizanslılar ve Romalılar tarafından kullanılmıştır ve Roma zamanında görkemli oyunlara ev sahipliği yapmıştır. Türklerin eline ilkkez Ramazanoğulları zamanında geçen kale bu dönemden sonra birdaha kullanılmamıştır.

Adana Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Adana Ücretsiz Sohbet yı 9 kez ziyaret etmiştir ve bu ziyaretlerinde Suphi Paşa Konağında kalmıştır. Günümüzde Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi hizmet veren konağın içerisinde Fotoğraflar, Kuvay-i Milliye dönemine ait eşyalar, etrografik eserler ve gazete arşivleri yeralmaktadır.

Misis Antik Kenti ve Mozaik Müzesi

Yüreğir ilçesine bağlı Misis beldesinde bulunan Eser 1959 yılında ziyarete açılmıştır. İçerisinde Misis Antik Kentinden kalma 4. yy. sonlarına ait bazilika tipinde bir tapınağın zemin mozaiklerinin sergilendiği müzedir.

Yılan Kale

Adana ilimize 30 km. uzaklıkta bulunan eser Haçlılar tarafından 11. yy.da yapılmıştır. Konumu itibariyle Ceyhan Ovasında çok sarp bir tepe üzerine yapılmıştır. Yöredeki halk tarafından Şahmeran Kalesi olarakta tanınmaktadır.

Adana Ulu Camii

Adananın ikinci büyük camii dir. 1513 yılında Ramazanoğlu Halil bey tarafından inşaasına başlanan camii 1541 yılında Piri Mehmet Paşa tarafından bitirilip ibadete açılmıştır.

Bir makelemizin daha sonuna gelirken sizlere Adana ilimizin Coğrafi ve Turistik yerlerini tanıtmaya çalıştık umarım makalemizi beğenmişsinizdir. Son olarak Eğlenceli Sohbet in tadına varmak için sizleri aramıza bekliyor ve iyi günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KOMUTLAR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

YARDIM

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

MIRC İNDİR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.